Zapomnij o tym, czego brakuje; skup się na tym, co jest dostępne.

Zapomnij o tym, czego brakuje; skup się na tym, co jest dostępne.

Jak wyjaśnia dr Cedric X. Byrant, dyrektor ds. naukowych ACE: „Wraz ze wzrostem prędkości zwiększa się również dyskomfort klienta i odczuwany wysiłek, czasami nawet do punktu, w którym przewyższają poprawę metaboliczną. Połącz to ze stanem, który ogranicza zdolność osoby do szybszego chodzenia, takim jak zapalenie rozcięgna podeszwowego lub ból w dolnej części pleców, a otrzymasz pewną receptę na rezygnację z usług klienta”.

Celem jest zatem pomoc tym klientom w spaleniu większej ilości kalorii bez konieczności chodzenia z prędkościami, które radykalnie zwiększają ich ocenę odczuwanego wysiłku (RPE) lub wykraczają poza ich strefę komfortu. Ale mając do dyspozycji tylko nachylenie, które ma do dyspozycji profesjonalista fitness, może to być trudne. Praktycznym rozwiązaniem może być jednak zastosowanie kamizelek obciążonych. „Dodanie kamizelki obciążonej nie jest tak trudne, jak zwiększenie prędkości, więc klienci odnoszą większe korzyści bez poczucia, że ​​przesadzają” – mówi dr Bryant. 

Ważne jest, aby profesjonaliści fitness rozmawiali z lekarzami klientów (za pisemną zgodą klienta) przed użyciem kamizelek obciążeniowych w swoich treningach. Istnieją pewne schorzenia, w tym tak powszechne dolegliwości jak zapalenie stawów, ciężka osteoporoza i przewlekła obturacyjna choroba płuc, w których stosowanie kamizelki obciążeniowej byłoby przeciwwskazane.

Dr Len Kravitz wraz z Jamesem J. McCormickiem, MS, obaj z Laboratorium Fizjologii Ćwiczeń Uniwersytetu w Nowym Meksyku, przeprowadzili na zlecenie ACE badanie dotyczące metabolicznych kosztów marszu na bieżni o powolnym stopniowaniu z obciążoną kamizelką z celem badania wpływu noszenia kamizelki obciążeniowej na zużycie tlenu, względną intensywność ćwiczeń i RPE. Dr Kravitz był również zainteresowany nie tylko określeniem optymalnej klasy i wagi kamizelki potrzebnej do spalenia szczytowej ilości kalorii, ale także pomaganiem specjalistom fitness w projektowaniu programów chodzenia dla populacji osiadłych siedzący tryb życia oraz zapewnianiu opartych na dowodach treningów chodzenia, które profesjonaliści fitness i entuzjaści chodzenia może wdrożyć natychmiast.

Badania

Do tego badania dr Kravitz zrekrutował 13 nieprzeszkolonych kobiet w wieku od 18 do 55 lat z kampusu Uniwersytetu Nowego Meksyku i otaczającej go społeczności. Po ukończeniu sześciominutowego testu marszu bez noszenia kamizelki obciążeniowej (ten sam test został użyty do określenia szacowanego VO2max każdego uczestnika), każda osoba została losowo przydzielona do nie noszenia kamizelki, noszenia kamizelki ważącej 10% jej masy ciała (10% BM) lub nosić kamizelkę ważącą 15% jej masy ciała (15%BM). 

W każdej próbie uczestnicy szli ze stałą prędkością 2,5 mil na godzinę (mph), ze stopniowym wzrostem gradientu (0%, 5%, 10% i 15%) przez cztery minuty każdy (16 minut całkowitego czasu chodu). Według dr Kravitza ta prędkość została wybrana, ponieważ jest to zazwyczaj wygodna prędkość chodzenia dla osób niesprawnych. Po pierwszych ośmiu minutach uczestnicy odpoczywali przez 10 minut lub do produktopinie.top osiągnięcia tętna przed treningiem. Odpoczywali także przez 10 minut między stopniami nachylenia od 10% do 15%. Podczas każdej próby wysiłkowej naukowcy mierzyli:

• Zużycie tlenu (VO2) • Tętno • Oceny odczuwanego wysiłku (przy użyciu skali 6–20 co minutę w każdym badaniu)

TRENINGI

Na podstawie tych badań sugeruje się, aby trenerzy osobiści stopniowo wprowadzali następujące treningi chodzenia swoim klientom na poziomie podstawowym. Wszystkie treningi rozpoczynają się rozgrzewką składającą się z 5 do 10 minut samodzielnie wybranego tempa marszu ze stopniem 0%. Docelowa intensywność dla wszystkich tych treningów to „nieco trudny” lub „trudny” poziom odczuwanego wysiłku.

Trening 1 — chodzenie po bazie metabolicznej z obciążoną kamizelką •

Prędkość chodzenia: 2,5 km/h • Stopień bieżni: 0% • Masa kamizelki: 15% masy ciała • Czas trwania: 20 do 60 minut

Trening 2 — Stopniowe chodzenie (z kamizelką lub bez)

• Prędkość chodzenia: 2,5 km/h • Masa kamizelki (jeśli jest założona): 10% masy ciała • Nachylenie bieżni: — 0% przez 4 minuty — 5% przez 4 minuty — 10% przez 4 minuty — 15% przez 2 minuty — 5% na pozostałą część treningu • Czas trwania: 20 do 60 minut

Trening 3 — trening chodu interwałowego (z kamizelką lub bez)

• Prędkość chodzenia: 2,5 km/h • Waga kamizelki (jeśli jest założona): 10% masy ciała • Trening interwałowy z następującymi interwałami: — Interwał pracy: 10% lub 15% obniżenia przez 2 minuty — Interwał regeneracji: 0% obniżenia przez 4 minuty • Czas trwania: powtarzaj interwały pracy i regeneracji przez 20 do 30 minut

Trening 4 — Trening z trzema dużymi wysiłkami (z kamizelką lub bez)

• Prędkość chodzenia: 2,5 km/h • Masa kamizelki (jeśli jest założona): 10% masy ciała • Nachylenie: 5% • Trzy razy podczas chodu (na początku, w środku i na końcu), podnieś ocenę na bieżni do 15% i idź przez 1,5 minuty. Następnie wróć do 5% i kontynuuj chodzenie. • Czas trwania: 20 do 60 minut

Trening 5 — Trening Interval Hill Walk (z kamizelką lub bez)

• Prędkość chodzenia 2,5 mil na godzinę • Waga kamizelki (jeśli jest założona): 10% masy ciała • Trening interwałowy z następującymi interwałami: — Przedział pracy: 10% lub 15% obniżenia przez 45 sekund — Przedział odpoczynku: 5% obniżenia przez 3 minuty • Powtarzaj interwały pracy i regeneracji przez 20 do 30 minut

Wyniki badania wykazały, że noszenie kamizelki obciążeniowej zwiększa VO2 podczas stopniowego, powolnego chodzenia. To powiedziawszy, wyniki nie były tak proste, jak „więcej wagi + większe nachylenie = więcej spalonych kalorii”. Na przykład podczas chodzenia bez pochyłości kamizelka 10%BM nie spowodowała znacznego wzrostu VO2; kamizelka 15%BM była potrzebna, aby uzyskać znaczny wzrost kosztów metabolicznych. Ponadto zwiększenie masy kamizelki z 10% BM do 15% BM nie miało wpływu na koszty metaboliczne przy najwyższym nachyleniu (gradient 15%), prawdopodobnie ze względu na różnice biomechaniczne związane ze stopniowym chodzeniem.

Co te wyniki oznaczają dla profesjonalistów fitness?

Chociaż praca nad pełnym raportem wyników badania może być nieco zagmatwana, jeśli chodzi o zrozumienie różnych kombinacji kamizelki nachylonej i obciążonej oraz ich wpływu na koszty metaboliczne, istnieje kilka kluczowych kwestii, które według dr Kravitza są bezpośrednio mające zastosowanie do codziennej praktyki profesjonalistów fitness.

Należy zauważyć, że wyniki te można odnieść zarówno do klientów płci męskiej, jak i żeńskiej. "Ponieważ wzorce energetyczne są stosunkowo podobne dla niesprawnych mężczyzn i kobiet," wyjaśnia dr Kravitz, "te same zalecenia można zastosować do obu płci."

Chodzenie z prędkością 2,5 mil na godzinę przy nachyleniu 0% z kamizelką obciążoną około 15% BM powoduje 12% wzrost liczby spalonych kalorii w przypadku braku kamizelki. „To bardzo znaczący wzrost wydatkowania kalorii” – mówi dr Kravitz. „I może to być bardzo ważne w prawdziwym świecie, gdzie niektórzy klienci nie posiadają bieżni. Na przykład starsi dorośli, którzy chodzą po centrum handlowym, mogą zobaczyć prawdziwe wyniki noszenia kamizelki obciążonej 15% BM”.

Jeśli masz klientów, którzy chodzą na bieżni, ważne jest, aby pamiętać, że podczas chodzenia z prędkością 2,5 mil na godzinę przy nachyleniu 5% lub 10% niewytrenowana kobieta spala o 13% więcej kalorii, gdy nosi kamizelkę 10%BM. Nie ma znaczących korzyści z noszenia kamizelki 15%BM przy tym nachyleniu.

Jedno zalecenie zebrane na podstawie danych z tego badania sugeruje, że przestrzeganie ćwiczeń może się zmniejszyć u początkujących ćwiczących, jeśli względna intensywność ćwiczeń jest zbyt wysoka w ciągu pierwszych czterech do sześciu tygodni programu marszu na bieżni. Dlatego intensywność ćwiczeń należy zwiększać stopniowo. Początkujących spacerowiczów zachęca się do pozostawania poniżej 15% stopni chodzenia na bieżni w pierwszych tygodniach programu chodzenia wysiłkowego. Zapewnia to organizmowi wystarczająco dużo czasu na przystosowanie się przed podjęciem trudniejszych treningów marszowych.

Włączając kamizelki obciążeniowe do swojego arsenału treningowego, profesjonaliści fitness uzbrajają się w dodatkowe narzędzie, którego można użyć do zmiany intensywności ćwiczeń i uniknięcia monotonii treningu. Jest to szczególnie ważne dla nowicjuszy ćwiczących, którzy próbują wprowadzić nowy styl życia — tych samych ludzi, którzy mogą być zbyt niezdolni do ćwiczeń poprzez zwiększenie prędkości. Kamizelki obciążeniowe mogą więc stać się ważnym elementem wyposażenia każdego profesjonalisty fitness.

W ostatnim webinarium ACE zatytułowanym „Łączenie się z klientami podczas COVID-19” Todd Durkin, MS, CSCS, ACE-CPT i właściciel Fitness Quest 10 & Todd Durkin Enterprises przedstawił pięć wskazówek, jak lepiej służyć swoim klientom w tych bezprecedensowych czasach.

Kluczowym słowem jest „serwować”. Todd podkreślił, że te strategie niekoniecznie dotyczą rozwijania firmy lub zarabiania większych pieniędzy, ale skupiają się na tym, jak najlepiej pomóc klientom skutecznie poradzić sobie z dramatyczną zmianą stylu życia i priorytetów, której doświadczamy prawie wszyscy.

Dbaj o siebie.

To może być trudna koncepcja dla wielu osób w branży fitness, które często budują swoje harmonogramy i usługi wokół potrzeb swoich klientów. Ale w dzisiejszych czasach musisz postawić sobie priorytet. Pamiętaj, że nie możesz skutecznie pomagać lub trenować innych, jeśli nie zarządzasz własnymi potrzebami i nie dajesz sobie czasu na samoopiekę.

To także świetny czas, aby pamiętać o własnych nawykach, a następnie wykorzystać te najlepsze. Wszyscy mamy nawyki, które wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie w pozytywny i negatywny sposób, więc zastanów się, które nawyki służą Ci najlepiej — czy wpływają na rutynę aktywności fizycznej, spożycie składników odżywczych, zarządzanie stresem lub rutynę snu — i opieraj się na tych elementach stylu życia, które wzmacniają fundamenty zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ważne jest, aby przypomnieć sobie i swoim klientom, że głównym celem w tej chwili powinno być prowadzenie zdrowego stylu życia, aby zbudować swoją odporność i wzmocnić swój sposób myślenia, które są niezbędnymi elementami radzenia sobie z tą pandemią.

Stwórz swoją wirtualną siłownię.

Todd wspomniał podczas webinaru, jak bardzo tęsknił za siłownią, przybijając piątki, uderzając pięścią i koleżeństwo z klientami, które pochodzą z tego środowiska. Oczywiście ten outlet – który przede wszystkim przyciąga wielu ludzi do branży fitness – już minął i na pewno będzie zupełnie inny w dającej się przewidzieć przyszłości.

Więc Todd nalegał na kreatywność. Zastanów się, jak możesz powielić tę radość i poczucie wspólnoty w wirtualnym otoczeniu. Oferuj treningi na żywo, sesje edukacyjne, a nawet kontrole wideo, w których pytasz klientów, jak sobie radzą, jakiego rodzaju ćwiczenia wykonują i jakich strategii używają, aby pozostać przy zdrowych zmysłach w tych szalonych czasach.

Branża zmieniła się dramatycznie w ciągu zaledwie kilku tygodni z konieczności, a wielu trenerów zdrowia i profesjonalistów od ćwiczeń, którzy długo nie chcieli oferować wirtualnych sesji, zostało do tego zmuszonych. Podejmij wyzwanie, a możesz znaleźć silniejsze więzi ze swoimi klientami, niż kiedykolwiek wydawało ci się to możliwe, i mieć lepszą pozycję do rozwoju w branży, która ewoluuje na naszych oczach.

Miej codzienne punkty kontaktu.

Ten jest prosty. Technologia zapewnia niezliczone sposoby na nawiązanie szybkiego kontaktu z klientami i powinieneś znaleźć na to sposób prawie każdego dnia. Grupowe e-maile i sms-y umożliwiają kontakt z bazą i dają klientom znać, że myślisz o ich dobrym samopoczuciu. Wysyłaj lub publikuj filmy motywacyjne, które mogą podnieść na duchu klientów lub utrzymać ich motywację. Lub twórz grupy na Facebooku, w których prosisz klientów o podzielenie się wskazówkami, jak zachować zdrowie w tych trudnych czasach. Poczucie wspólnoty, które to rozwija, będzie dobrze służyć wszystkim, gdy Twoja placówka będzie gotowa do ponownego otwarcia.

Żyj zgodnie z podręcznikiem sukcesu „Przerażające czasy”.

Todd udostępnił listę strategii oferowanych przez Dana Sullivana, założyciela i prezesa The Strategic Coach, Inc., w podręczniku sukcesu „Scary Times”. W tym krótkim dokumencie Sullivan opisuje 10 następujących strategii, które pomogą Ci przekształcić obecny w strategiczny wzrost:

Zapomnij o sobie; skup się na innych.Zapomnij o swoim towarze; skoncentruj się na swoich związkach.Zapomnij o wyprzedaży; skoncentruj się na tworzeniu wartości.Zapomnij o swoich stratach; skoncentruj się na swoich możliwościach.Zapomnij o swoich trudnościach; skup się na swoich postępach.Zapomnij o „przyszłości”; skoncentruj się na dzisiaj.Zapomnij o tym, kim byłeś; skup się na tym, kim możesz być.Zapomnij o wydarzeniach; skoncentruj się na swoich odpowiedziach.Zapomnij o tym, czego brakuje; skup się na tym, co jest dostępne.Zapomnij o swoich skargach; skup się na swojej wdzięczności.

Zachęcam do przeczytania całego dokumentu, ponieważ te strategie mogą pomóc w kreatywnym myśleniu i skutecznej komunikacji, gdy będziesz nadal służyć swoim klientom w tym czasie i iść naprzód.

Pozostań w i pozostań w wdzięczności.

Kluczem jest tutaj wiedzieć, że to również minie, i aby nie pozwolić, aby cała negatywność, która obecnie istnieje na świecie, zagrzebała się w tobie. Skoncentruj się na jednej rzeczy na raz, dbaj o siebie i, co być może najważniejsze, przekaż jak najwięcej miłości, wdzięczności i pozytywności.

Zrób wszystkie te rzeczy, a będziesz w stanie nie tylko najlepiej służyć swoim klientom w obecnej sytuacji, ale także być w dobrej pozycji, aby prosperować w zmienionej branży fitness, gdy świat osiągnie nową normalność.

Dzień ślubu człowieka to najważniejszy dzień w jego życiu. Chcą nie tylko wyglądać jak najlepiej, ale także czuć się jak najlepiej w tym wyjątkowym dniu! Większość książek ślubnych zagłębia się w każdy najdrobniejszy szczegół, od czcionek zaproszeń po idealny kolorowy lakier do paznokci, ale przejrzyj szczegóły idealnego planu zdrowotnego i fitness.

Zaledwie kilka miesięcy temu wybrałem się w podróż do ołtarza i cieszę się, że mogę podzielić się z wami trzyczęściową serią treningów, którą możesz podzielić się z klientami, którzy wkrótce wejdą w związek małżeński.

Trening weselny, część 1: górna część ciała

Wyciskanie na ławce Bridezilla

Unikaj wychodzenia na zewnątrz swojej wewnętrznej panny młodej, łagodząc stres za pomocą satysfakcjonującego wyciskania na ławce. To podstawowe ćwiczenie górnej części ciała zapewni również zgrabne ramiona i triceps. Opuść sztangę około cala nad klatką piersiową, utrzymując napiętą środkową część. Jeśli chcesz go rozjaśnić, weź zestaw hantli.

Wiersze odbioru

Chcesz mieć idealne plecy, gdy odwrócisz się, aby rzucić bukiet? Wiersze na kablu pomogą również poprawić Twoją postawę, aby stać wyprostowanym i dumnym. Usiądź prosto z opuszczonymi ramionami i plecami, gdy wciągasz ręce do klatki piersiowej.

Prasa na ramię bez ramiączek

Czy twoje ramiona będą odsłonięte w dniu ślubu? Nie bój się, prasa na ramię jest tutaj! Zacznij od hantli na wysokości uszu i dociśnij je do sufitu, utrzymując rdzeń napięty i silny. Aby zmniejszyć obciążenie ramion, podczas tego ćwiczenia zwróć dłonie do siebie.

Pre-nup pompki

Możesz pominąć pre-nup, ale cokolwiek zrobisz, nie pomijaj pompek! Utrzymując ciało w idealnie prostej linii, opuść klatkę piersiową od 3 do 5 cali od ziemi i wróć. Alternatywą jest wykonanie tego samego ćwiczenia z kolan.

Podciąganie księżniczki

Twój diament może nie być oszlifowany jak księżniczka, ale możesz nim być! Rozpocznij swoją przygodę z podciąganiem na maszynie do podciągania z asystą i ostatecznie wypracuj sobie drogę do samodzielnego wykonywania podciągnięć.

Tiara TRX Triceps

Wyciskanie tricepsa TRX daje więcej siły za każdą złotówkę niż tradycyjna wyciskanie tricepsa z hantlami, ponieważ będziesz używać „całego rdzenia przez cały czas”. Zacznij od deski pod kątem, który jest dla Ciebie bezpieczny.