Zależy to od dwóch czynników wpływających na głośność i czas trwania dźwięku.

Zależy to od dwóch czynników wpływających na głośność i czas trwania dźwięku.

Dr Hamid Djalilian, profesor nadzwyczajny otolaryngologii i dyrektor neurotologii i chirurgii podstawy czaszki powiedział: „Dzieci są bardzo wrażliwe na głośne i wysokie dźwięki. Niestety utrata słuchu spowodowana uszkodzeniem hałasem jest trwała i obecnie nieuleczalna”.

Amerykańska Akademia Otolaryngologii przyznała, że ​​niebezpieczna ekspozycja na dźwięki przekraczające 85 decybeli przez dłuższy czas może spowodować uszkodzenie słuchu. Zależy to od dwóch czynników wpływających na głośność i czas trwania dźwięku. Głośny dźwięk zajmuje bardzo mało czasu, aby spowodować utratę słuchu.

Naukowcy sugerują, że przed zakupem hałaśliwej zabawki dla dziecka należy trzymać zabawkę tak, jak dzieci mogą ją trzymać i słyszeć jej dźwięk. Jeśli niepokoi twoje uszy, prawdopodobnie jest za głośny dla dziecka. Wybierz też zabawkę z głośnikiem umieszczonym pod przedmiotem, a nie na górze.

Oto lista niektórych zabawek z ich poziomem decybeli na różnych odległościach, testowanych przez naukowców.

[box type=”info”]Zabawki testowane / poziom decybeli przy głośniku / poziom decybeli 12 cali od głośnika (przybliżona długość ramienia malucha):

Road Rippers Lightning Rods / 108 / 68 mikrofon I Am T-Pain / 101 / 64 Tonka Mighty Motorized Fire Truck / 100 / 69 Marvel Super Shield Captain America / 98 / 69 Gra Whac-A-Mole / 95 / 69 Tapz elektroniczna gra refleksyjna / 95/65 Ulica Sezamkowa Let’s Rock Elmo / 95/74 VTech Magical Learning Różdżka / 94/69 Toy Story Buzz Astral Cosmic Blaster / 93/60 Green Lantern Colossal Cannon / 92/67

Referencja:

http://dzisiaj.uci.edu/aktualnosci/

Bezsenność lub bezsenność to zaburzenie snu charakteryzujące się trudnościami z zasypianiem lub utrzymaniem snu. Objawy bezsenności są rozpoznawane u większości dorosłych na pewnym etapie ich życia. Ten powszechny problem zdrowia publicznego dotyka około 30-50% populacji ogólnej, a około 10% ludzi na całym świecie boryka się z problemem przewlekłej bezsenności. Obecne leczenie bezsenności za pomocą benzodiazepin i niebenzodiazepinowych leków nasennych nie jest selektywne dla głębokiego snu i wiąże się z zaburzeniami poznawczymi i uzależnieniem od narkotyków.

We wspólnych badaniach przeprowadzonych przez zespół z Instytutu Badawczego Centrum Zdrowia Uniwersytetu McGill (RI-MUHC) i Uniwersytetu McGill we Włoszech naukowcy zidentyfikowali centralną rolę receptora melatoniny w mózgu w pobudzaniu głębokiego, regenerującego snu. Badania ujawniły tajemnice melatoniny, zwanej też „hormonem snu”. które prowadzą do wynalezienia nowej cząsteczki leku.

Zgodnie z wynikami badań, opublikowanymi w The Journal of Neuroscience, identyfikacja receptora melatoniny i jego kluczowej roli w promowaniu głębokiego snu prowadzi do opracowania nowego leku o nazwie UCM765, który selektywnie aktywuje receptor melatoniny.

Dr Gabriella Gobbi, badaczka psychiatrii w RI-MUHC i główny badacz badania powiedziała:

Spędziliśmy wiele lat opracowując leki, które działają selektywnie na pojedynczy receptor melatoniny, aby w szczególności promować głęboki sen, który naszym zdaniem jest kluczem do leczenia bezsenności. Głęboki sen ma znaczące działanie regenerujące, a także zwiększa pamięć i przyspiesza metabolizm, jednocześnie obniżając ciśnienie krwi i spowalniając tętno”.

Co to jest melatonina?

Melatonina jest hormonem wydzielanym do krwi przez szyszynkę znajdującą się w mózgu, w ciemności (Harmon ciemności) zarówno u zwierząt dziennych, jak i nocnych. Zmieniający się poziom tego krążącego hormonu utrzymuje rytm snu i rytm dobowy zarówno u ludzi, jak iu zwierząt.

Cykl snu składa się głównie ze snu z szybkimi ruchami gałek ocznych (REM) i snu nie-REM. MT1 i MT2 to dwa główne receptory melatoniny obecne w mózgu, które pełnią dokładnie przeciwne role w regulacji snu. Receptory MT1 indukują sen REM i utrudniają nie-REM sen, podczas gdy receptory MT2 promują sen nie-REM, który powoduje głęboki sen.

Profesor Tarzia w Urbino i profesor Mor w Parmie we Włoszech doprowadzili do sformułowania nowej cząsteczki leku o nazwie UCM765 we współpracy z grupą chemików. Odpowiedni lek selektywnie wiąże się z receptorem MT2 i zwiększa fazy głębokiego snu u szczurów i myszy. UCM765 działa szczególnie we wzgórzu siatkowatym, obszarze mózgu, który jest głównym operatorem głębokiego snu. Interesującym faktem na temat tego leku jest to, że wydłuża on czas trwania głębokiego snu przy zachowaniu takich samych epizodów snu REM. Zwykle nie jest to widoczne w przypadku tradycyjnych leków stosowanych w leczeniu bezsenności.

Dr Vassilios Papadopoulos, dyrektor wykonawczy i dyrektor naukowy RI-MUHC, powiedział: Rozwój tej farmakologii poprzez ukierunkowanie na receptory głębokiego snu w celu leczenia bezsenności stanowi duży postęp w naszej zdolności do radzenia sobie z tym powszechnym problemem zdrowotnym, który dotyka ludzi na całym świecie ”.

Odkrycie roli receptorów MT2 w głębokim śnie to duże osiągnięcie naukowe. W przyszłości może to prowadzić do opracowania nowej formuły leku, która jest ukierunkowana na receptory MT2 w mózgu w celu leczenia bezsenności. Co więcej, badania te wyjaśniają również działanie hipnotyczne na małą skalę dostępnych bez recepty pigułek melatoniny, które działają na oba przeciwstawne receptory, a zatem nie powodują głębokiego snu.

Referencja:

muhc.ca/newsroom/news/tireless-research-reveals-secrets http://www.jneurosci.org/content/31/50/18439

Literatura medyczna wskazuje na ogromne zalety karmienia piersią, począwszy od ochrony przed pospolitymi infekcjami, aż po poprawę rozwoju i inteligencji dziecka. Mleko matki zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje Twoje dziecko do zdrowego rozwoju przez pierwsze sześć miesięcy życia. Następnie mleko matki stanowi ważną część diety dziecka.

Zgodnie z wynikami nowego duńskiego badania, karmienie piersią nieznacznie obniża wzrost dziecka i uważa się, że zmniejsza ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak nadwaga i cukrzyca w późniejszym życiu.

Naukowcy biorący udział w projekcie doktorskim realizowanym przez LIFE „Wydział Nauk Przyrodniczych na Uniwersytecie w Kopenhadze zauważają, że wzorzec wzrostu dzieci karmionych piersią jest odmienny w porównaniu z dziećmi niekarmionymi piersią. Karmienie piersią obniżało poziom hormonu wzrostu IGF-I i insuliny we krwi, co prowadziło do nieco wolniejszego wzrostu dzieci. Może to być prawdopodobną przyczyną zmniejszenia ryzyka otyłości i cukrzycy u dzieci karmionych piersią.

Projekt doktorski jest częścią duńskiego badania na dużą skalę znanego jako „SKOT”, które dotyczyło małych dzieci, ich diety i samopoczucia. W badaniu przebadano 330 zdrowych dzieci i obserwowano je w wieku 9, 18 i 36 miesięcy. W ramach projektu SKOT zauważono, co jedzą duńskie dzieci w istotnej fazie przechodzenia z mleka matki lub mieszanki mlecznej na pokarmy stałe. Przeprowadzka jest ważna, ponieważ przyjmowanie pokarmu w tym okresie ma znaczny wpływ na rozwój dziecka i ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne w przyszłym życiu.

Według dr Anji Lykke Madsen, która zebrała pierwsze wyniki badania SKOT, karmienie piersią ma decydujący i wymierny wpływ na ważne regulatory wzrostu we krwi, takie jak IGF-I i insulina. Dziecko karmiące piersią wykazuje niższy poziom tego hormonu niż nie karmiące piersią. Jest to wskaźnik nieco mniejszego ryzyka otyłości u takiego dziecka w przyszłości. Podobnie istnieje również związek między dłuższym okresem karmienia piersią a wagą dziecka w wieku 18 miesięcy.

Profesor Kim Fleischer Michaelsen z LIFE, kierownik projektu SKOT, powiedziała: „Dobrze wiadomo, że dzieci karmione piersią rosną nieco wolniej niż dzieci, którym podaje się mieszankę i wygląda na to, że ten wzorzec wzrostu jest optymalny, ponieważ zmniejsza ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych w późniejszym życiu. Jednak nowe wyniki SKOT pokazują, że karmienie piersią wpływa również na poziom IGF-I i insuliny w wieku 9 miesięcy, czyli w czasie, gdy dzieci chętnie spożywają pokarmy stałe. ??

Dodał również, że patrząc na wzrost dzieci do 18 miesięcy zidentyfikowano szereg interesujących korelacji, które mogą poprawić nasze zrozumienie mechanizmów stojących za wczesną otyłością. Im dłużej dzieci były karmione piersią, tym mniejsza była ich waga w wieku 18 miesięcy. To takie proste.

Badanie wykazało również, że dzieci, które spały dłużej, miały niższą talię. Co więcej, matki, które w czasie ciąży przybrały na wadze, miały dzieci o nieznacznie gęstej warstwie podskórnej tkanki tłuszczowej niż dzieci matek, które przybrały na wadze mniej.

Kim Fleischer Michaelsen podkreśla, że ​​konieczna jest dalsza obserwacja, aby przejrzeć i dalej badać dzieci, aby wykazać długofalowe konsekwencje karmienia piersią, a także zbadać związek z innymi badaniami.

Referencja:

news.ku.dk/all_news/2011/2010.12/karmienie piersią_promotes_healthy_growth

Oto lista pięciu strategii odchudzania, które na pierwszy rzut oka wydają się dość głupie, ale nie spiesz się zbyt szybko z osądem. Byłem też sceptyczny, dopóki ich nie spróbowałem. Teraz używam wszystkich 5 tych strategii dość regularnie. Mam nadzieję, że również uznasz je za pomocne!

1. Finiszery

Pomyśl po kolacji mięta. Kiedy zostałeś przeszkolony, by je jeść? NA KONIEC POSIŁKU. Dlatego nie jest wielkim wyzwaniem, aby nauczyć się wykorzystywać inne jedzenie, które lubisz, jako finiszer do posiłków. Jeśli to działa, mięta to doskonały wybór, ale znamy osoby, które używają warzyw (bo różni się od słodkiego deseru, który właśnie zjedli), kilku mini precli w czekoladzie, czy pełnoziarnistego chleba z cynamonem na tym.

Opcje są nieskończone, ale upewnij się, że nie jest to jedzenie, które masz tendencję do przejadania się, więc możesz zjeść małą porcję i wiedzieć, że skończyłeś? z tym posiłkiem.

2. Finiszer włókien

Ta sama koncepcja co finiszery, ale jako finiszer wybierasz źródło bogate w błonnik. Krakersy o wysokiej zawartości błonnika, chleb lub warzywa to wszystkie możliwości, ale najskuteczniejszym znanym nam źródłem wysokiej zawartości błonnika jest porcja Metamucil zmieszana z wodą.

Wysyła odpowiednią wiadomość do twojego ciała i metabolizmu, aby przetworzyć tę żywność i wszelkie jej nadmiary z organizmu, zamiast przechowywać je w postaci tłuszczu. Dodatkowo, popijając pełną szklanką wody, nawet najwięksi zjadacze nie będą chcieli więcej jedzenia po wypiciu Metamucil (nie żebym wiedziała o tym coś osobiście lub cokolwiek). 🙂

3. Myj zęby

Ta sama koncepcja, co finiszer, ale myjesz zęby jako sygnał, że posiłek się skończył, a nie spożywasz wcześniej zdefiniowanego jedzenia. Prosta czynność czyszczenia zębów i zastąpienie zapachów i smaków posiłku świeżą miętową pastą do zębów prawie zawsze załatwia sprawę.

UWAGA: Nie możesz stosować tej strategii więcej niż raz lub dwa razy dziennie, bo będziesz nosić szkliwo z zębów!

4. Zamroź to

Muszę przyznać żonie za to uznanie. Pani EET lubi zamrażać wszystko, od indyka, przez chleb, po ulubione blond ciasteczka pana EET. Kluczem jest to, że zamroziła jedzenie w naszych typowych porcjach. Nienawidziłem pomysłu rozmrażania moich smakołyków przed zjedzeniem ich, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że biorę porcję, pozostawiając resztę zamrożoną i nawet nie myśląc o zjedzeniu więcej po tym, jak skończyłem.

Wtedy chcę więcej, to znaczy, że muszę czekać na rozmrożenie następnej porcji i albo nie mam czasu, albo cierpliwości. W niektórych przypadkach jedzenie traci trochę na smaku, ale często nadal smakuje świetnie (przychodzą mi na myśl niektóre blond brownie, które jadłam w zeszłym tygodniu 🙂 i sprawia, że ​​zabawne potrawy, takie jak słodycze, są jeszcze przyjemniejsze, wiedząc, że prawie nie ma mowy, żebym przejadała się moimi normalnymi, obfitymi porcjami. Nigdy nie sądziłem, że zobaczę ten dzień, ale teraz rzucam resztki pustyni do zamrażarki.

5. Jeden na dzień ?? Reguła

Większość ludzi już to zna, po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy.

Byłeś częścią poniższej rozmowy, prawda? Mamo, czy mogę otworzyć pudełko pączków? ?? Dobrze, ale weź tylko JEDEN ??. Okazuje się, że jest to doskonała strategia odchudzania, a z praktyką jest łatwiej ją śledzić, niż myślisz.

Po prostu pozwól sobie na jedną porcję dowolnego konkretnego jedzenia każdego dnia. Zauważ, że nie powiedziałem nic o tym, ile różnych produktów spożywczych możesz jeść, po prostu powiedziałem, aby ograniczyć się do jednej porcji każdego jedzenia. O jaką porcję pytasz? To zdecydowanie NIE jest to, co jest zdefiniowane na etykiecie żywieniowej lub przez geniuszy w centrali kontroli porcji? kto wierzy w kasetę magnetofonową? wielkość kawałka chleba to legalna porcja. Cokolwiek. Zobacz, jak zmienia się Twoje życie, gdy ćwiczysz poniższą definicję porcji ??.

Porcja to normalna rozsądna porcja, która Cię usatysfakcjonuje i eliminuje ryzyko poczucia ubóstwa lub objadania się.

Na przykład ta strategia jest zwycięzcą na imprezach takich jak imprezy Super Bowl. Tyle różnych rodzajów jedzenia. Jeśli zastosujesz zasadę jedna na dzień, możesz zjeść jedną porcję każdego jedzenia na stole, o ile nie zjesz więcej niż jednej porcji określonego jedzenia. Jest to ta sama podstawowa strategia, której możesz używać z jedzeniem w domu.

Na pewno nie będziesz głodny z tym, ale powstrzyma cię to od wypicia kryptonitu? pokarmy, które mogą naprawdę zaszkodzić twoim wysiłkom na rzecz utraty wagi, jeśli nie masz planu ich kontrolowania.

Jeszcze raz dodam, że zasada jeden na dzień wymaga PRAKTYKI, aby była skuteczna. Bądź cierpliwy, a z czasem nauczysz się, jak skutecznie z niego korzystać, aby schudnąć podczas jedzenia wszelkiego rodzaju pokarmów!

Możesz spróbować jednego lub więcej z tych pięciu głupich pomysłów, jeśli poważnie myślisz o utracie wagi. A jeśli masz jakieś inne głupie pomysły na odchudzanie, wyślij je po mojej myśli (opublikuj w komentarzach lub napisz do mnie), bo nigdy nie wiesz, kiedy następny głupi? Pomysł pomoże ci stracić pięć kilogramów więcej lub utrzymać zrzuconą wagę przy mniejszym poświęceniu i deprywacji.

„Choroba uważam za jedną z największych przyjemności życia, pod warunkiem, że nie jest się zbyt chorym i jest

„Choroba uważam za jedną z największych przyjemności życia, pod warunkiem, że nie jest się zbyt chorym i nie jest się zobowiązanym do pracy, dopóki się nie poprawi”. ~Samuel Butler

Uwielbiam ten cytat – za chwilę wyjaśnię dlaczego. Od kilku dni jestem chory. Nienawidzę być chory, ponieważ to zabija moją produktywność, a co za tym idzie, m facevitall ploje szczęście. Jasne, uczucie nie jest przyjemne – ale to najmniejsze z moich zmartwień. Martwi mnie brak osiągania czegokolwiek w domu lub na siłowni.

Niedawno opublikowałem artykuł o przepychaniu się. W tym artykule mówiłem o korzyściach płynących z popychania siebie io tym, jak musisz się rozwijać. NIE dotyczy to choroby. Od kilku dni zmuszam się do chodzenia na siłownię, mimo że czuję się okropnie. Wynik? Czuję się jeszcze gorzej.

Uwielbiam powyższy cytat, ponieważ zamienia chorobę w coś dobrego. Naprawdę? Bycie chorym to dobra rzecz? Być może słyszysz to po raz pierwszy, ale choroba może być zabawą. Pomyśl o tym, kiedy byłeś dzieckiem i musiałeś opuszczać szkołę i jeść sierpy przez cały dzień. Świetnie się bawiłeś! Doskonale pamiętam, jak byłem podekscytowany, gdy zobaczyłem, jak termometr uderzył o 102 stopnie. TO GORĄCZKA! BRAK SZKOŁY!