To powszechna choroba; półpasiec dotyka co trzecią osobę dorosłą

To powszechna choroba; półpasiec dotyka co trzecią osobę dorosłą

Newcomb, MD, szef radiologii sercowo-naczyniowej i interwencyjnej w szpitalu Lehigh Valley w Allentown, Pa. "Jeśli znajdziesz je wcześnie, możesz je obejrzeć lub leczyć. "

Jednak to, kogo należy poddać badaniu przesiewowemu w kierunku tętniaków aorty brzusznej, zależy w pewnym stopniu od tego, kogo zapytasz.

„Eksperci, którzy przyglądają się epidemiologii tętniaków aorty brzusznej, odkryli, że badanie przesiewowe starszych mężczyzn, którzy kiedykolwiek palili, ratuje życie," Dr Newcomb powiedział.

W tym celu amerykańska grupa zadaniowa ds. Usług prewencyjnych zaleca jednorazowe badanie przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej u starszych mężczyzn – w wieku od 65 do 75 lat – którzy wypalili co najmniej 100 papierosów w swoim życiu. Nie zalecają badań przesiewowych kobietom, które mają znacznie mniejsze ryzyko.

Faries powiedział jednak, że „Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej zaleca badania przesiewowe dla wszystkich mężczyzn w wieku od 60 do 85 lat oraz wszystkich mężczyzn w wieku 50 lat i starszych z rodzinną historią tętniaka aorty brzusznej. " Towarzystwo uwzględnia kobiety w swoich zaleceniach dotyczących badań przesiewowych, w szczególności kobiety powyżej 60. roku życia z historią chorób serca i kobiety powyżej 50. roku życia z rodzinną historią tętniaka, powiedział.

Kilka badań wykazało, że badanie przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej zmniejsza liczbę zgonów z powodu tętniaka aorty o 43 procent.

Porozmawiaj z lekarzem o badaniach przesiewowych, jeśli masz którykolwiek z czynników ryzyka. Ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z objawów tętniaka aorty brzusznej. Mogą obejmować uczucie pulsowania w brzuchu, ból brzucha lub dolnej części pleców lub ból lub przebarwienia stóp. Jeśli ból jest silny i towarzyszy mu osłabienie i zawroty głowy, możesz mieć pęknięty tętniak – nagły przypadek medyczny, który oznacza, że ​​musisz natychmiast udać się na pogotowie.

Jak przeprowadza się badania przesiewowe

Test używany do diagnozowania tętniaka aorty brzusznej nazywa się USG jamy brzusznej. Wykorzystuje fale dźwiękowe do stworzenia obrazu aorty brzusznej.

Normalna aorta ma około 1 cala szerokości. „Jeśli część aorty brzusznej ma szerokość około 2 cali, można zdiagnozować tętniak," powiedział Newcomb.

Rozmiar można określić tylko za pomocą USG," powiedział. "Następnie możesz wykonać tomografię komputerową, aby dowiedzieć się więcej o tętniaku, zanim zdecydujesz się go obejrzeć lub leczyć. "

Faries opisał USG jako „łatwe i bezbolesne – zajmuje tylko kilka minut i jest niezawodne i ostateczne. "

POWIĄZANE: Owoce związane z mniejszą liczbą tętniaków aorty

Głównym powodem, dla którego badania przesiewowe ratują życie, jest to, że możesz mieć tętniaka i nie mieć żadnych objawów, dopóki nie pęknie. Wtedy zwykle jest już za późno. „Twój lekarz może być w stanie wykryć tętniaka, badając twój brzuch, ale to nie jest tak wiarygodne, jak wykonanie USG” – powiedział Faries.

Co się stanie, jeśli masz tętniaka aorty brzusznej?

Jeśli masz badanie USG i jest to normalne, nie musisz nic więcej robić. Jeśli badanie wykryje tętniaka aorty brzusznej, oto zalecenia dotyczące tego, co będzie dalej:

W przypadku małego tętniaka lekarz może zalecić czekanie i obserwowanie. W takim przypadku powinieneś powtarzać USG co dwa do trzech lat. W przypadku średniego tętniaka lekarz może również zalecić czekanie i obserwację. W takim przypadku powinieneś powtarzać USG co sześć miesięcy. W przypadku dużego tętniaka (lub takiego, który z czasem się powiększa), możesz zostać skierowany do chirurga naczyniowego w celu leczenia.

Tętniaki aorty brzusznej nie ustępują, więc jeśli masz duży, możesz potrzebować operacji. Operacja polega na zastąpieniu tętniaka przeszczepem sztucznym. Chirurgia planowa, która jest wykonywana przed pęknięciem tętniaka, ma ponad 90 procent skuteczności.

Każdy mężczyzna, który ma objawy lub czynniki ryzyka tętniaka aorty brzusznej, powinien porozmawiać z lekarzem o badaniach przesiewowych i ryzyku niepoddania się leczeniu tętniaka aorty brzusznej. Eksperci i statystyki zgadzają się, że badania przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej u starszych mężczyzn ratują życie.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu mężczyzn!

Najnowsze informacje na temat zdrowia mężczyzn

Dlaczego wsparcie emocjonalne jest kluczowe w chorobie Peyroniego

Oprócz niepokojących objawów stan ten może mieć negatywny wpływ na umysły. Oto, co możesz zrobić, aby nim zarządzać.

Autor: Michael Dolan25 marca 2021 r.

Życie z chorobą Peyroniego: historia Marka

Oto jak jeden mężczyzna został skutecznie wyleczony z powodu choroby Parkinsona – i jak teraz pomaga innym.

Autor: Michael Dolan25 marca harmoniqhealth.com 2021 r.

Przewodnik konsumenta po niechirurgicznym leczeniu choroby Peyroniego

Autor: Jen Laskey 25 marca 2021 r.

8 kont na Instagramie, które skłaniają mężczyzn do rozmowy o swoim zdrowiu

Ci wpływowi faceci pomagają innym otworzyć się na raka, chorobę Leśniowskiego-Crohna, trzeźwość i nie tylko.

By Kaitlin Sullivan Październik 13, 2020

Jak korzystanie z urządzeń elektronicznych w nocy może negatywnie wpłynąć na jakość nasienia?

Nowe badanie łączy wieczorną ekspozycję na urządzenia cyfrowe emitujące światło ze spadkiem jakości nasienia i snu.

Autor: Stacey Colino 9 września 2020 r.

Panel nalega, aby mężczyźni pijący alkohol powinni ograniczyć jego spożycie do jednego drinka dziennie

Wytyczne żywieniowe powinny się zmienić, aby powiedzieć Amerykanom, którzy piją, aby nie pili więcej niż jednego drinka dziennie, zaleca komisja.

Autor: Michael Dolan22 lipca 2020 r.

Lekarze powinni przepisywać terapię testosteronem mężczyznom tylko w przypadku dysfunkcji seksualnych, mówią nowe wytyczne

Po przeanalizowaniu dowodów American College of Physicians zaktualizowało swoje wytyczne dotyczące terapii zastępczej testosteronem u mężczyzn z niedoborem związanym z wiekiem. . .

By Beth Levine7 stycznia 2020

Czy stan przedcukrzycowy uszkadza plemniki i powoduje problemy z płodnością?

Nowe badania sugerują, że stan przedcukrzycowy, powszechny, ale niedostatecznie zdiagnozowany stan, może wpływać na zdrowie nasienia mężczyzn.

By Cheryl AlkonListopad 30, 2018

Dla mężczyzn więcej warzyw może oznaczać mniejszą utratę pamięci

Nowa analiza badania przeprowadzonego przez pracowników służby zdrowia wykazała, że ​​uczestnicy stosujący dietę bogatą w warzywa i owoce mieli mniejszy spadek funkcji poznawczych. . .

Autor: Brian P. Dunleavy 27 listopada 2018 r.

6 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, które mężczyźni powinni zawsze stosować, według Petera Krausa

Autor: Katie Robinson, 12 listopada 2018 r."

Najlepszy czas na zapisanie się do planu Medigap to okres otwartej rejestracji.

Jeśli masz plan Medicare Supplement, znany również jako plan Medigap i chcesz zmienić plan na inny, możesz to zrobić w dowolnym momencie. Jeśli to zrobisz, możesz napotkać wyższe składki lub ograniczone opcje, w zależności od istniejących wcześniej warunków zdrowotnych.

Ostatecznie najlepszym momentem na zapisanie się do planu Medigap jest okres otwartej rejestracji, który jest siedmiomiesięcznym okresem przed i po pierwszym uzyskaniu uprawnień do Medicare w wieku 65 lat. Mogą jednak wystąpić pewne wyjątki od tego.

Kluczowe dania na wynos:

Medicare Supplement lub Medigap, polisy ubezpieczeniowe mają na celu wypełnienie luk w Original Medicare. Możesz zmienić plan Medigap w dowolnym momencie. W zależności od ryzyka związanego z Twoimi przeszłymi lub obecnymi schorzeniami, jeśli złożysz wniosek poza okresem początkowego okresu rejestracji, który rozpoczyna się w momencie, gdy po raz pierwszy zakwalifikowałeś się do Medicare, ubezpieczyciel może pobrać wyższą składkę lub całkowicie odrzucić Twój wniosek. Możesz przejść z Medicare Advantage na Medigap tylko wtedy, gdy zarejestrowałeś się, gdy po raz pierwszy zakwalifikowałeś się do Medicare i wracasz do Original Medicare. Jeśli poprzednia polisa Medigap obejmowała istniejące wcześniej schorzenia, nowa polisa musi je również obejmować. 30-dniowy okres „free look” dotyczy beneficjentów, którzy przechodzą z jednej polisy na drugą.

Ważne daty rejestracji i kwalifikacje do planów suplementów Medicare

Chociaż możesz przełączyć się na nowy plan w dowolnym momencie, rozsądnie jest być strategicznym przy zapisywaniu się do planu Medigap, zmianie planu lub całkowitym porzuceniu planu.

Najlepszy czas na zapisanie się do Medigap to okres początkowej rejestracji, który rozpoczyna się trzy miesiące przed twoimi 65. urodzinami, obejmuje miesiąc urodzin i kończy się trzy miesiące później. W przeciwnym razie możesz stracić gwarantowane prawa do emisji, które są standardami, które pozwalają beneficjentom kupować plany bez płacenia wyższej składki w oparciu o jakiekolwiek wcześniej istniejące schorzenia.

Jeśli utracisz gwarantowane prawa do emisji, Twój ubezpieczyciel przeprowadzi proces ubezpieczenia medycznego, aby określić ryzyko dla zdrowia przed sprzedażą Ci planu. Jeśli Twoja historia medyczna wskazuje, że prawdopodobnie poniesiesz większe koszty opieki zdrowotnej w przyszłości, Twój plan naliczy wyższą składkę, aby pokryć te przewidywane wydatki.

Szukasz opcji planu Medicare?

Uzyskaj spersonalizowaną wycenę

Czy mogę zmienić plan suplementów Medicare w dowolnym momencie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od okoliczności twoich zmian. Twój początkowy okres rejestracji to najlepszy czas na zapisanie się na plan Medigap. Poza tym oknem znajdują się następujące scenariusze, które mogą mieć zastosowanie do Ciebie:

Przełączasz się z jednej polityki Medigap na inną:

Jeśli masz polisę krócej niż sześć miesięcy i masz wcześniejszy stan zdrowia, możesz ubiegać się o nową polisę w dowolnym momencie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ubezpieczenia. Po tym czasie ubezpieczyciel prawdopodobnie będzie musiał ukończyć proces ubezpieczenia medycznego przed sprzedażą innego planu.

Przechodzisz z Medicare Advantage na Medigap:

Możesz przejść z Medicare Advantage na Medigap (ubezpieczenie Medicare Supplement) i zachować swoje gwarantowane prawa do emisji tylko wtedy, gdy zarejestrowałeś się w Medicare Advantage w trakcie początkowego okresu rejestracji — siedem miesięcy przed, w trakcie i po uzyskaniu uprawnień do Medicare w wieku 65. Poza tym okresem możesz usunąć plan Medicare Advantage tylko w okresie rejestracji jesienno-otwartej, od 15 października do 7 grudnia każdego roku i tylko po powrocie do Original Medicare. W tym czasie możesz również dodać politykę Medigap.

Przeprowadzasz się do miasta, hrabstwa lub stanu poza zasięgiem sieci Medicare Advantage:

Możesz zachować polisę Medigap, jeśli w tym samym czasie posiadasz Original Medicare. Prawie wszystkie stany oferują standardowe plany z równym poziomem zasięgu, z wyjątkiem Massachusetts, Minnesoty i Wisconsin. Jeśli mieszkasz w jednym z tych trzech stanów, powinieneś skontaktować się z oddziałem ubezpieczeniowym swojego stanu, aby dowiedzieć się, czy możesz przejść na nowy plan. Powinieneś również zmienić swój adres bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej, a także porozmawiać z nią o swoich opcjach.

Niezależnie od okoliczności, jeśli zmienisz jedną polisę Medigap na inną, otrzymasz 30-dniowy okres „bezpłatnego wyglądu” na zapoznanie się z nowym planem, zanim zrezygnujesz z istniejącego. W tym czasie będziesz musiał zapłacić składki za obie polisy. Jeśli podoba Ci się nowy plan, po tym okresie możesz zrezygnować z pierwotnej polisy.

Program suplementów Medicare: szybkie fakty

Ubezpieczenie Medicare Supplement (lub Medigap) zapewnia pokrycie współpłatności, współubezpieczenia, odliczeń i innych wydatków nieobjętych oryginalną Medicare (ubezpieczenie szpitalne Medicare Część A i ubezpieczenie medyczne Medicare Część B).

Polisy Medicare Supplement są zapewniane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe, które zawierają umowy z rządem federalnym.

W przypadku planu Medigap będziesz musiał zapłacić:

Miesięczna składka ustalana przez Twoją firmę ubezpieczeniową Składka Medicare Part B, która wynosi 144 USD. 60 na rok 2020

Chociaż plany Medigap mają na celu wypełnienie luk w wydatkach w Original Medicare, jedyną rzeczą, której nie obejmują, są leki na receptę. Z tego powodu, jeśli regularnie przyjmujesz leki na receptę (lub spodziewasz się tego w przyszłości), możesz chcieć dodać oddzielny plan leków na receptę Medicare Part D, który pokryje te koszty.

Należy również zauważyć, że większość planów Medigap nie obejmuje usług dentystycznych, wzrokowych i słuchowych. Jeśli chcesz skorzystać z tych usług, będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Alternatywną opcją jest wykupienie planu Medicare Advantage, który oferuje te korzyści.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze w Medicare

Przegląd planów suplementów Humana Medicare

Humana jest wiodącym dostawcą planów suplementów Medicare. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach opcji ubezpieczenia firmy.

Autor: Sheila Olson, 5 listopada 2020 r.

Recenzja suplementu Medicare Blue Cross Blue Shield

Blue Cross Blue Shield jest jednym z pięciu największych dostawców ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych, z planami dodatku Medicare dostępnymi w większości stanów. . .

Autor: Shannon Cuthrell 1 listopada 2020 r.

Recenzja suplementu Aetna Medicare

Ekspercki przegląd Aetna, jednego z najlepszych dostawców ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych, z wieloma planami suplementów Medicare dostępnych w ponad. . .

Autor: Shannon Cuthrell 1 listopada 2020 r.

Przegląd korzyści Blue Cross Blue Shield Medicare

W tym przewodniku omówiono zalety i wady oferty Medicare Advantage BCBS, rodzaje dostępnych planów, średnie koszty, informacje o rejestracji i inne informacje. . .

Przez Shannon CuthrellPaździernik 29, 2020

Recenzje AARP 2020: Ile kosztują plany suplementów AARP Medicare?

AARP oferuje plany suplementów Medicare za pośrednictwem UnitedHealthcare. Dowiedz się więcej o tym, co te plany mają do zaoferowania i czy najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom w zakresie opieki zdrowotnej. . .

Autor: Andrea Bonner21 października 2020 r.

Przegląd planów suplementów Cigna Medicare

Plany z suplementem Cigna Medicare są niezawodnym wyborem, jeśli potrzebujesz ubezpieczenia. Dowiedz się, co oferują te plany i poznaj przewidywane koszty. . .

By Sheila Olson Październik 21, 2020

Przegląd suplementów Transamerica Medicare

Czy chcesz zaryzykować Transamerica, stosunkowo nowicjusz w biznesie Medicare Supplement? Dowiedz się, jakie korzyści — i jakie koszty . . .

By Andrea BonnerPaździernik 20, 2020

Przegląd Kaiser Medicare Advantage

Jeśli szukasz niedrogiego, kompleksowego planu Medicare Advantage, Kaiser może być najlepszym rozwiązaniem. Przeczytaj więcej o opcjach Kaiser tutaj.

By Andrea BonnerPaździernik 20, 2020

Recenzja Aetna Medicare Advantage

Plany HMO i PPO Medicare Advantage firmy Aetna otrzymują wysokie oceny, ale czy są właśnie dla Ciebie? Ta recenzja pomoże Ci wybrać najlepszy plan dla Twoich potrzeb. . .

By Andrea BonnerPaździernik 20, 2020

Recenzja suplementu State Farm Medicare

Otwarta rejestracja jest już prawie tutaj! Jeśli planujesz kupić suplement Medicare, najpierw przeczytaj tę recenzję State Farm, aby poznać zalety i wady oraz zobaczyć próbkę. . .

Autor Andrea BonnerPaździernik 20, 2020Zobacz wszystko

Chociaż Original Medicare nie zapłaci za szczepionkę na półpasiec, istnieją obejścia, które pomogą Ci uzyskać ochronę. iStock

Jeśli w dzieciństwie chorowałeś na ospę wietrzną, istnieje ryzyko rozwoju półpaśca. Według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA, półpasiec jest chorobą, która powoduje bolesną wysypkę skórną i pęcherze. To powszechna choroba; półpasiec dotyka co trzecią osobę dorosłą.

Ryzyko półpaśca wzrasta wraz z wiekiem, a z wiekiem może być trudniej zwalczyć infekcję. W rezultacie Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca osobom w wieku 50 lat i starszym dwie dawki szczepionki Shingrix, marki szczepionki na półpasiec.

Czy Medicare obejmuje Shingrix? Szczepionka może być kosztowna. Chociaż Original Medicare nie zapłaci za szczepionkę półpaśca, możesz być w stanie uzyskać ubezpieczenie za pośrednictwem innych części Medicare.