Daugelis tų „teisingų“ mokyklų turi griežtus priėmimo reikalavimus

Daugelis tų „teisingų“ mokyklų turi griežtus priėmimo reikalavimus

O nerimas tarp vaikų ir jaunuolių auga bent jau nuo šeštojo dešimtmečio. Mokyklų konsultantai ir slaugytojai įvardijo padidėjusį stresą, spaudimą, socialinę žiniasklaidą ir skyrybas kaip priežastis, dėl kurių kilo nerimas, kuris paveikė ne tik kenčiančius paauglius, bet ir mokyklų administratorius, bandančius padėti savo mokiniams.

„Per pastaruosius porą dešimtmečių mano mokinių reikalai labai pasikeitė“, – sakė Amerikos mokyklų patarėjų asociacijos tarybos pirmininkė ir Sent Luiso Lafajeto vidurinės mokyklos patarėja dr. Sharon Sevier. „Savo karjeros pradžioje pamačiau labai nedaug psichikos sveikatos problemų, o namų ir šeimos problemos buvo retesnės.

Sevier sakė, kad dabar ji „kasdien“ susiduria su studentais su nerimu. Prieš trisdešimt metų Sevier sakė, kad ji sprendė „įprastesnes“ paauglystės problemas, tokias kaip konfliktai su tėvais, draugais ir reikšmingais žmonėmis. Dabar Sevier sakė, kad mato sunkesnius nerimo atvejus.

Mokykla yra sudėtingesnė, statymas didesnis, o spaudimas gyvas ir sveikas."

Jasonas Bradley, Rozvilio vidurinės mokyklos Šiaurės Kalifornijoje patarėjas, daug nerimo sieja su augančiu technologijų buvimu studentų gyvenime.

„Didėjant skaitmeniniam pasauliui, vaikai labai dažnai jaučiasi skubinami ir spaudžiami“, – sakė Bradley. „Yra daug informacijos, daug ko išmokti, daug ką žinoti.

Daugiau nei informacijos perteklius Amber Lutz, patarėja iš Kirkvudo vidurinės mokyklos Sent Luise, sakė, kad „dideli rezultatyvumo lūkesčiai“, susiję su mokykla ir sportu, dažnai sukelia stresą ir, savo ruožtu, nerimą. Aukščiausios pakopos universitetų kainai ir atrankumui kiekvienais metais didėjant, studentai sako Lutzui, kad jaučia didesnį spaudimą atlikti savo darbą. Sevieras ir šiandien priskyrė didėjantį kolegijų selektyvumą paauglių nerimo priežastims.

„Konkurencija ir spaudimas vaikams tikrai išaugo“, – sakė Sevieras. „Atrodo, kad yra įsitikinimas, kad yra tam tikrų kursų, kuriuos „tinka“ lankyti. Gavus „teisingą“ pažymį tose klasėse, atsiranda galimybė patekti į „teisingą“ kolegiją ar universitetą. Daugelis tų „teisingų“ mokyklų turi griežtus priėmimo reikalavimus. Studentai turi išklausyti daug pastangų reikalaujantį studijų kursą, gauti aukštą GPA ir įstoti į tas mokyklas. Daug kartų, jei jie yra paneigti, studentai tai priima kaip asmeninę nesėkmę. Mokykla yra sudėtingesnė, statymas didesnis, o spaudimas gyvas ir sveikas.

Sevieras teigė, kad padidėjęs paauglių išbandymų skaičius, įskaitant SAT, SAT dalyko testus, PSAT, ACT, IB ir AP egzaminus, papildomai prisideda prie streso ir nerimo. Per didelis įsipareigojimas tarp mokyklos, sporto, socialinio gyvenimo ir šeimyninių įsipareigojimų tampa pusiausvyros veiksniu, su kuriuo mokiniams gali kilti problemų, sakė Sevier.

Angelica Marinelli, Hackensack vidurinės mokyklos Naujajame Džersyje vyresnioji, mokyklos stresas, ypač jos AP pamokos, sukėlė migrenos ir panikos priepuolių derinį, dėl kurio sausio mėnesį buvo diagnozuotas bendras nerimas.

„Nenorėjau patirti tokio streso, bet turėjau“, – sakė 17 metų Marinelli. „Tai kaip ši kova. Buvo didelis spaudimas siekti sėkmės ir padaryti viską, ką galiu.

Rekomenduojamas skaitymas

Kodėl slaugytojams reikia daugiau valdžios

Kodėl niekas nėra tikras, ar „Delta“ yra mirtina

Katherine J. Wu

Mes nesame pasiruošę kitai pandemijai

Olga Khazan

Holloway teigė, kad jos nerimas taip pat išaugo, kai AP ir pagyrimų kursų įtampa kartu su baime dėl ateities tapo didžiuliu.

„Daugelis žmonių visada sako, kad jaunieji metai yra sunkiausi“, – sakė Holloway. „Kai žmonės man tai sakydavo, tai paskatino mane susimąstyti ir aš lankiau sudėtingas pamokas. Tai tikrai buvo metai, kai visi daug augo, todėl daug dalykų pasikeitė dėl jūsų draugystės, pamokų ir mąstymo apie ateitį labiau nei kada nors turėjome. Visa tai tik prisidėjo ir pablogino“.

Augant mokinių, tokių kaip Holloway ir Marinelli, skaičiui, mokyklų slaugytojai ir konsultantai visoje šalyje kasmet pastebėjo vis daugiau panikos priepuolių, galvos ir pilvo skausmų atvejų į jų biurus. Ir kai mokykla yra dalis to, kas sukelia mokinių nerimą, mokyklos konsultantas ar slaugytoja gali būti pirmasis asmuo, sužinojęs, kad kažkas negerai.

Cindy Zellefrow, South-Western City mokyklų slaugytoja Grove City, Ohajo valstijoje, ne tik matė, kad šių atvejų padaugėjo, bet ir teigė, kad jų sunkumas taip pat padidėjo. Nors Zellefrow teigė, kad kiekvienais metais paprastai mato nuo trijų iki penkių nusižudžiusių vaikų, 2013–2014 mokslo metais ji sakė gydžiusi 12 mokinių, kurių nerimas kėlė minčių apie savižudybę.

„Kai kurie iš šių vaikų mato dalykus, išgyvena dalykus, patiria dalykus ir yra apsupti dalykų, kurie, atrodo, neturėtų patirti jokių vaikų“, – sakė Zellefrow. „Man plyšta širdis, kai matau, kad vaikas, kuris jaučiasi tokio amžiaus, kad ir koks jis būtų, tapo toks didelis, kad vienintelis sprendimas yra nutraukti savo gyvenimą.

Atsižvelgiant į besikeičiančias studentų populiacijos problemas, ir slaugytojai, ir konsultantai turėjo pritaikyti savo praktiką, kad ir toliau tenkintų vaikų poreikius. Lutz, 12 metų patarėja, sakė, kad didėjant nerimo paplitimui, ji turėjo įgyti daugiau žinių apie ligą ir labiau susieti su ištekliais, kurie gali padėti studentams ir šeimoms. Sevier sutiko, kad nuolatinis mokymasis yra labai svarbus.

„Mokyklos konsultanto profesinis tobulėjimas yra didžiulis“, – sakė Sevieras. „Turime nuolat mokytis, kad galėtume neatsilikti nuo to, kas vyksta šioje srityje. Noriu savo studentams ir jų šeimoms suteikti kuo daugiau žinių ir patirties.

Norėdama likti pažįstama, Sevier žiūri į mokyklų konsultantų konferencijas, internetinius seminarus ir seminarus, kuriuose aptariamos psichinės ligos, kad galėtų geriau patenkinti savo mokinių poreikius. Bradley taip pat dalyvauja įvairiuose seminaruose ir suvažiavimuose, skirtuose kovoti su pokyčiais.

Devinas Dinkelis, Nacionalinės mokyklų slaugytojų asociacijos (NASN) susitikimų planuotojas, organizuoja kasmetinę visoje šalyje konferenciją, kad mokyklų slaugytojai, kaip Zellefrow, būtų nuolat mokomi apie kylančias sveikatos problemas. Ketverius metus rengusi konferenciją, Dinkel sakė, kad pradėjo rengti daugiau pokalbių apie psichikos ligas ir pastebėjo daugiau dalyvių prašymų aptarti šią temą.

„Tai buvo vienas dalykas, kuris visada buvo mūsų vertinime“, – sakė Dinkelis. “Kiekvienais metais stengiamės įtraukti daugiau seansų, nes žinome, kad padaugėjo psichikos ligų.”

Per šias konferencijas, suvažiavimus ir seminarus Zellefrow sakė išmokusi, kaip padėti studentams nuraminti savo kūną, kai jaučia nerimą, ir kaip išmokyti mokinius atpažinti simptomus, kad https://produktoapzvalga.top/prostaline/ jie galėtų nusiraminti prieš ištikdami visišką panikos priepuolį. Ji teigė, kad šie ištekliai taip pat padėjo sukurti saugią atmosferą, kad mokiniai galėtų gauti pagalbą. Galiausiai jie išmokė ją atskirti fizinius nerimo simptomus, tokius kaip krūtinės skausmas, padažnėjęs širdies plakimas ir pasunkėjęs kvėpavimas, nuo rimtesnių širdies ligų, kad nebūtų pamirštos pavojingos medicininės problemos.

Per pastaruosius porą dešimtmečių padėtis mano studentams labai pasikeitė. Karjeros pradžioje mačiau labai nedaug psichikos sveikatos problemų."

Visi trys konsultantai, Sevier, Bradley ir Lutz, pabrėžė, kad nerimo paplitimas tarp studentų palaipsniui augo, todėl jie turėjo laiko atlikti reikiamus pakeitimus.

„Kaip mokyklų konsultantai, mes vis dar dirbame su iššūkiais ir problemų sprendimo būdais“, – sakė Sevieras. „Šiandien problemos skiriasi nuo tada, kai pradėjau savo karjerą. Mokyklų konsultantai nuolat mokosi, todėl pokyčius priimate ryžtingai.

Bradley pridūrė, kad jo darbas nebūtinai tapo sunkesnis, tiesiog šiandien jis turi geriau tvarkyti savo laiką nei anksčiau. Bradley sakė, kad dabar turi subalansuoti psichikos ligų paplitimą su įprastomis konsultavimo užduotimis, pavyzdžiui, studentų akademiniais poreikiais.

„Kai sutelkiate dėmesį į vieną dalyką, akivaizdu, kad turėsite mažiau laiko praleisti kitose srityse“, – sakė Bradley. „Tai ateina su praktika ir efektyvumu bei atsakomybės perdavimu sau. Turite teikti pirmenybę.”

Mokyklų slaugytojai susiduria su panašiomis kovomis ir panašiais sprendimais su konsultantais. Zellefrow teigė, kad nors ji visada turėjo žinoti apie turimus išteklius, pastaraisiais metais šie ištekliai išaugo. Dabar Zellefrow parama tiesiogiai teikiama jos mokyklai per specializuotas psichikos sveikatos konsultavimo paslaugas studentams ir ekspertų vadovaujamus personalo mokymus apie psichikos sveikatą.

Jei slaugytojos, su kuriomis kalbėjausi, akcentavo vieną dalyką, tai buvo didėjanti mokyklų slaugytojų bendravimo svarba – bendravimas su kolegomis, paciento tėvais ir profesionaliais terapeutais bei konsultantais.

„Turite dirbti kaip komanda, nes su vaiku nesielgiate atskirai“, – sakė Delavero mokyklos slaugytoja Beth Mattey, išrinkta kita NASN prezidente. „Reikia pasikalbėti su mokiniu ir išsiaiškinti, kas vyksta, kokius jausmus jis jaučia, o kartais ir su mokytojais. Mes visi dirbame vaiko interesais“.

Marinelli mano, kad jos mokyklos slaugytojai ne tik padėjo jai susidoroti su migrena ir panikos priepuoliais mokykloje, bet ir gerina jos bendrą psichinę sveikatą. Be to, kad buvo kantri ir rūpestinga, Marinelli sakė, kad slaugytojos padėjo jai ieškoti išorės pagalbos, suteikdamos jai sąrašą terapeutų, su kuriais reikia susisiekti ir pasikalbėti su tėvais.

Man plyšta širdis, kai matau vaiką, kuris jaučiasi esantis tokio amžiaus, kad ir koks jis būtų, tapo toks didelis, kad vienintelis sprendimas yra nutraukti savo gyvenimą."

„Jie neabejotinai teikė prioritetą tam, kad aš jaučiausi patogiai, nurimčiau ir suteiktų pagalbą, kurios, jų nuomone, man reikia“, – sakė Marinelli. „Jie [paveikė] tai, kaip mano tėvai galvojo apie mano situaciją ir kaip aš galvojau apie savo situaciją.

Kitoje mokykloje Holloway motina Jennifer taip pat buvo patenkinta tuo, kaip jos dukra buvo gydoma.

„Mokyklos slaugytoja padėjo Salli-Ann atsikvėpti per kiekvieną panikos priepuolį, o tai labai padėjo ir paguodė“, – sakė Jennifer. „Paskutinį panikos priepuolį slaugytoja pasakė Salli-Ann, kad ji neserga, todėl jai reikia likti mokykloje ir kvėpuoti per savo nerimą. Aš tai labai įvertinau. Negalėčiau būti labiau dėkingas už slaugytoją ir jos pagalbą.

Kalbant apie nerimo diagnozių ateitį, mokyklų konsultantai ir slaugytojai tikisi ir toliau padėti savo mokiniams ugdytis ir nuolat užtikrinti paramą, nors mažai tikėtina, kad problema išnyks. Bradley sakė, kad sunku imtis prevencinių veiksmų prieš nerimą, nes dauguma žmonių nesijaudina dėl ligos tol, kol ja nesusirgs, tačiau jis ir toliau sieks užtikrinti, kad jo mokiniai būtų sveiki. Atrodo, kad pripažindamas svarbų mokyklų slaugytojų vaidmenį, Švietimo mokslų institutas anksčiau šiais metais skyrė daugiau nei 1 mln.

„Tikiuosi, kad studentai žinos, kad jiems yra prieinama pagalba“, – sakė Sevieras. „Kai mokiniai jaučia nerimą, tikiuosi, kad jie ateis pas savo mokyklos konsultantą ir žinos, kad šis asmuo gali būti jų advokatas visoms jų gyvenimui įtakos turinčioms būtybėms.

Pirmajame „The Office“ sezone yra epizodas, kuriame Michaelas Scottas, netaktiškas bosas, prašo savo darbuotojų tapti būsimų įmonės krepšinio rungtynių linksmintojais. Kai sunkiasvorė Phyllis sako, kad tai padarys, Michaelas refleksiškai sako: „O, juk, tai blogiau, nei tu žaidi“. Tada jis bando gelbėti plyšį sakydamas: „nes mums reikia tavęs kaip pakaitinio“.

Remiantis nauju tyrimu, paskelbtu žurnale „Psychology and Aging“, šio tipo humoras yra būtent toks, kokio niekada neturėtumėte naudoti vyresnio amžiaus žmonėms.

Jennifer Stanley, Akrono universiteto psichologijos profesorė, 30 jaunų suaugusiųjų, 22 vidutinio amžiaus žmonės ir 29 vyresnio amžiaus piliečiai žiūrėjo įvairius komedijos klipus, įskaitant aukščiau pateiktą „The Office“ segmentą. Tiriamieji įvertino, kaip socialiai tinkamas ir kaip juokingas jiems atrodė kiekvienas klipas. Stanley taip pat naudojo veido elektromiografiją, kad nustatytų, kiek spaustukai sukėlė šypsenos raumenų judėjimą.

Be to, „kad būtų užkoduota šypsena, turi būti lūpų kampučiai ir varnos pėdų raukšlės akių kampučiuose arba skruostų stumtelėjimas."

Autoriai nustatė, kad vyresni suaugusieji daug rečiau mėgsta agresyvų humoro stilių – juokiasi kitų sąskaita – kurį taip dažnai naudoja Michaelas Scottas. 64–84 metų amžiaus žmonėms „The Office“ klipas buvo maždaug 23 procentais mažiau juokingas nei vidutinio amžiaus žmonėms ir maždaug 19 procentų mažiau juokingas nei 17–21 metų paaugliams.

Jauni suaugusieji taip pat dažniau šyptelėjo iš klipų, kuriuose demonstruojamas savęs paniekinantis humoras, kaip pavyzdys rodomas „Club Your Enthusiasm“ epizode, kuriame Larry siunčia padavėjui informacijos apie tai, kiek jo draugas paliko arbatpinigių.

Tuo tarpu vyresniems dalyviams patiko bendraujantis humoras – tokie juokeliai, kurie suartina žmones juokingoje ar nepatogioje situacijoje. Stanley sako, kad geras pavyzdys yra „Golden Girls“ klipas, kuriame moterys bando pirkti prezervatyvus ir patiria gėdingą kainų patikrinimą.

Humoras remiasi psichologine gerybinio pažeidimo idėja: situacijos, kurios dažniausiai yra neteisingos, bet vis tiek šiek tiek teisingos. Jei kažkas per daug banalu, tai nebus juokinga. Tačiau eikite per toli ir tiesiog įžeidėte žmogų. Akivaizdu, kad Michaelo Scotto įžeidžiančių šmaikščių vyresniems žiūrovams gali būti per daug.

Tai kodėl močiutei toks agresyvus humoro stilius neatrodo juokingas, jaunuoli? Vienas iš paaiškinimų galėtų būti tas, kad komedijų anekdotai laikui bėgant keitėsi, o šiuolaikiniai vyresni žmonės tiesiog pripratę prie švelnesnio sąmojingumo. Žmonės taip pat gali turėti stipresnį emocinį ryšį su savo kartos pasirodymu – „Golden Girls“ yra daug ankstesnis pasirodymas nei „Biuras“ ar „Pažabokite entuziasmą“.

Taip pat gali būti, kad tyrimo autoriai pasirinko neįprastą Biuro epizodą, kad reprezentuotų agresyvų humorą. Serialo žinovai teigė, kad pirmajame sezone ji dar neturėjo laiko ištirti Michaelo personažo liūdesio – kaip jo smulkią tironiją paskatino gilus noras patikti. Nors riebalų gėdinimas visada kelia nerimą, pokštas tuose mainuose buvo ne Phyllis; tai buvo ant Maiklo.

Didelė humoro atotrūkio prie kartų priežastis yra ta, kad senstant patiriame įvairių fizinių ir emocinių nesėkmių.

To epizodo apžvalgoje „The Awl“, kurios demografija yra jauna, taip pat teigė, kad Michaelo reakcija į Phyllis yra „bjaurybė… kurios šaltinio mes tiesiog dar nesuprantame“. Ankstesnis tyrimas parodė, kad vyresni suaugusieji, žiūrėdami britišką „The Office“ versiją, blogiau suvokdavo tuos laikus, kai į Scottą panašus personažas Davidas Brentas darė socialinę nesąmonę.

Stanley įtaria, kad didelė humoro atotrūkio prie kartų priežastis yra ta, kad senstant patiriame įvairių fizinių ir emocinių nesėkmių – prastėja pažintiniai gebėjimai, miršta draugai – o bendras humoro stilius padeda susidoroti su šiais praradimais.